Etkili Reklam
_

Google Reklam Verme

4 Aşamada Minimum Bütçe Maksimum Müşteri

01

Araştırma

Google reklam uzmanı tarafından sektörünüze özel internet reklamları saha araştırması yapılır.

02

Uygulama

Google reklam verme için ön araştırma sonucuna göre hedefleme yapılarak Google adwords reklam hazırlanır.

03

Optimizasyon

Günlük, haftalık, aylık analize göre, geçmiş reklam performansı ve gelecek ay hit olacak yeni kelimelerle kapsam genişletilir.

04

Raporlama

Firma sahiplerinin performansı izlemeleri için Google ads ve Google analytics uygulamaları yüklenir gerekli adwords eğitimi verilir.

SEO, Google, Facebook, İnstagram Reklam

Esnek Çalışma Modeli

GOOGLE REKLAM PAKETİ

Arama Ağı Reklamı

Google birinci sayfa reklamı verin, hemen müşterilerle konuşmaya başlayın.

Görüntülü Reklam Ağı

Oyun, Kadın, Magazin Uygulamalarında, haber sitelerinde görsel reklamlarınızı yayınlayalım, satışlarınızı artıralım.

Video Reklamcılık

Ürün ve hizmetleri satın almaya teşvik edecek videoları youtube ve internet genelinde kullanıcılara ulaştıralım.

Gmail Reklamları

Gmail mail platformu üzerinde gmail kullanıcılarının demografik özelliklerini hedefleyerek tam hedefe reklam verin.

Şeffaf Fiyat Politikası

GOOGLE REKLAM FİYATLARI

Giriş
Paketi

BAŞLAYIN

Reklam bütçesi sınırlı olup 1000TL seviyesine kadar aylık harcama yapabilecek işletmelere hazırladığımız Türkçe reklam pakettir.

 

Google Arama ağı üzerinde ürün ve hizmet arayan müşterilere ulaşmanızı sağlar.

 

Çalışma içerisinde işiniz için uygun kelimeler seçilip, boşa harcama oluşturacak kelimelerden reklam gösterilmemesi sağlanmaktadır.

 

Tıklama başı maliyetleri maliyetleri düşürmek için ay içerisinde gerekli optimizasyonlar yapılarak %70 seviyede karlılığınız sağlanabilmektedir.

 

Sözleşme olmadan istediğiniz zaman çalışmayı durdurun veya sonlandırın.

Girişimci
Paketi

HIZLANIN

Ürün ve hizmetlerini hızlı bir şekilde kitlesiyle buluşturmak isteyen ancak ne kadar harcama yapacağını bilmeyen girişimciler için uygun reklam paketidir.

 

Girişimlerin hızlı yol alabilmesini sağlamak için öncelikle gerekli sektör ve rakip araştırmaları yapılır.

 

Bu araştırmaya göre etkili reklam seçenekleri ve başarılı olmak için ortalama reklam harcamanız tespit edilir.

 

Reklam öncesinde rakiplere göre güçlü ve zayıf yönleriniz tespit edilerek güçlü yönünüzde aktif çalışmalar yapılmaktadır.

 

Arama ağı, görüntülü ağ, video reklamcılık seçenekleri dönüşüm ve edinim başı maliyet (EBM) tekniğine göre karma olarak çalışma yapılmaktadır.

İhracat
Paketi

DÜNYAYA AÇILIN

Yurt dışından Türkiye’ye tedavi için hasta getiren sağlık firmaları için uygun reklam çeşitidir. Bu paket içerisinde sağlık ihracatçısı yöneticilerle bulunmak istedikleri ülke, sundukları olanaklar, kuvvetli yönleri ve hedefler ilk toplantıda belirlenir.

 

Google reklam danışmanı Google Ads reklam sistemi, Facebook – Instagram reklam ağı üzerinde çapraz sorgu araştırmaları yaparak işinize uygun en etkili ülke, bölge, şehirleri tespit ederek başarılı olabilmek için gerekli reklam bütçesi önerir.

 

Ticaret uzmanı websitesi sorunları, sosyal ağlarda marka bilinirlilik ve görünürlülükle ilgili gerekli teknik incelemeleri gerçekleştirir ve yapılacaklar öneri listesi sunar.

 

Bütün olası riskler hesaplanarak uygulanacak ads reklam çeşitleri kararlaştırılır ve ilgili reklam görselleri, metinleri hazırlanarak reklam çalışması başlatılır. Günlük, haftalık optimizasyon yapılarak minimum Dönüşüm başı maliyet ve EBM (Edinim Başı Maliyet) ile maksimum müşteri kazancı sağlanır.

Sık Sorulan Sorular

S.S.S

Reklam fiyatları ne kadardır?

Google reklam fiyatları için sabit bir ücret yoktur. Saatlik, günlük, haftalık, aylık hatta yıllık zamanda planlama yapılarak verilecek zaman dilimi içerisinde minimum bütçeyle reklam verebilirsiniz.

Google’da reklam vermek için günlük 15TL’ye bile yetmektedir ancak burada dikkat etmeniz gereken anahtar kelime fiyatları düşük olan sektörler için faydalı olabilir fakat anahtar kelime ücretleri yüksek sektörlerde bu reklam bütçesi bir kaç tıklama sonucu kısa sürede tükeneceği için reklam yayın duracağından yeteri kadar müşteriye ulaşamayabilirsiniz.

Bundan dolayı günlük ne kadar Google’de reklam verme ücreti lazım diye merak ediyorsanız Google Ads anahtar kelime aracını açıp iş veya ürünle ilgili birkaç kelime yazarak arama yaparsanız anahtar kelimelerin tıklama başı maliyetleri (TBM) ve rekabet düzeyini hatta hangi ülke, il, ilçede daha çok aranmış görebilirsiniz.

Reklam tıklama ücretleri nasıl belirlenir?

Google reklam tıklama ücretleri TBM: Tıklama başı maliyet kavramıyla ilişkilidir. Google birinci sayfası için reklam veren firma veya kişiler adına google reklam uzmanı tarafından ödeyecekleri maksimum tıklama başı maliyeti önceden sisteme tanımlanır.

Google ads reklam sistemi tarafından google’da gezinen kullanıcılar arama yaptıklarında reklamlar anahtar kelimenin kalite puanı (KP) ve maksimum tıklama başı maliyet (MTBM) teklif tutarının çarpılmasıyla (KP x MTBM) o anda aktif reklamlar arasında en büyükten küçüğe doğru yeni sıralama oluşur ve organik arama sonuçlarının üstünde ve altında google reklamları gösterilir.

Kalite puanı (KP) Nedir; Tıklama Oranı (TO), reklam alaka düzeyi ve açılış sayfası deneyimi olarak belirlenmektedir. Google ads kalite puanı 1 ve 10 arasındaki sayılardan oluşmaktadır. En düşük 1 ve en yüksek 10 kalite puanı elde edilebilir. Yüksek kalite puanına sahip anahtar kelimelerde daha az tıklama başı maliyet ödersiniz.

Kalite puanı nasıl çalışır şöyle açıklayabiliriz “çilingir” anahtar kelimesi için iki reklam veren için model oluşturalım.

A reklam vereni: Kalite puanı = 7 ve Maks TBM = 0,3TL olsun
B reklam vereni: Kalite puanı = 10 ve Maks TBM = 0,3TL olsun

A google ads reklam vereni 7×0,3 = 2,1TL çarpan elde eder
B google reklam vereni 10×0,3 = 3TL çarpan elde eder bu yarışı B reklam vereni kazanır ve reklamlar A reklamının üzerinde görüntülenir.

Bu yarışta B reklamı için kullanıcı tıklama yaparsa google ads sistemi bir altaki reklamın 1 kuruş üstünü yani 2,2TL B reklam verenin toplam bakiyesinden düşer. Burada dikkat etmeniz A’nın maks TBM’si 2,1TL ve ikinci sırada yer almaktadır.

Özetlemek gerekirse B aslında 10×0,3=3TL teklif etmişti ancak 2,2TL ödedi.

Bundan dolayı kalite puanı nasıl yükseltilir için aşağıdaki açıklamalarıda dikkatlice okumanızı öneririm.

Tıklama oranı; Anahtar kelimenin Tıklama / Gösterim sayısı ile elde edilmektedir. Tıklama oranınız ne kadar yüksek olursa kalite puanını yükselmesine etki edecektir.

Reklam alaka düzeyi artırılırken; anahtar kelimenin reklam metninde olması belirlenmektedir.

Açılış sayfası deneyimi reklam için hazırladığınız web sayfasının anahtar kelimeyle alakalı olması, hızlı açılması, bilgisayar, tablet ve cep telefonlarıyla uyumlu çalışmasına göre belirlenmektedir.

Sonuç olarak iyi kalite puanı elde etmek için tıklama oranı, reklam alaka düzeyi ve açılış sayfası deneyimi en iyi yapmak zorundasınız.

Bir google reklam uzmanı ihtiyacınız varsa bizimle buradan iletişime geçip ucuz google reklamı verebilirsiniz.

Ne kadar reklam bütçesi ayırmalıyım?

Google reklam bütçesi için öncelikle ne kadar bir kitle var görmek gerek bunun için google anahtar kelime aracı üzerinden keywordleri seçip plana ekleyerek öngörü elde edebilirsiniz.

Örneğin yüz germe kelimesi için araştırma yaptınız ve İstanbul’da 20 kelime için bir sonraki ay 1000TL toplam hacim tespit edebilirsiniz.

İsterseniz bir ay boyunca 7/24 reklam yayını yapabilirsiniz veya 250TL ile reklam zaman planlaması aracıyla öğlenden sonra saat 15 – 19 saat aralığını seçerek düşük bütçe ile google’de ilan verme için kampanyada reklam optimizasyonu yaparsınız.

Ücretsiz reklam verilebilir mi?

Google yeni reklam verenler için sistemi keşfetmeleri için 25TL harca 100TL kazan şeklinde kupon kodları dağıtarak işletmelere ücretsiz google reklamı verdirmektedir. Sadece bu kupon kodlarından faydalanmak isterseniz buradaki bağlantıyı kullanarak müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Bitirmek için başlamak gerek

Yüksek Dönüşüm ve Düşük Bütçe

Bize Ulaşın

0216 393 2793

kahve fincanı

Başvuru Formu